Jeśli szukasz płynu do dezynfekcji rąk, odwiedź ten adres

Nawet do pięciu milionów bakterii może bytować na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się wirusy, pasożyty i bakterie powodujące groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu posiłków z mięsa (głównie drobiowego), mleka oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają też postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]