Chcesz zamówić preparat do usuwania farby olejnej? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Najczęściej przybierają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków robią wszystko, aby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo czasu i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środków do mycia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie tychże preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności różnego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na ścianę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z dużego pędzla lub wałka. Po 60 minutach środek należy wypłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszystkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu przyda się również posiadaczom firm, sklepików czy domów jednorodzinnych. Nabycie preparatu do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]