Więcej informacji o solnym świeczniku.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jednak czy jesteś przekonany, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach oraz odcieniach i sprawdzają się świetnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Czym są świeczniki solne?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól cechuje się różanym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, inaczej ma osobisty charakter.

Zasada działania świeczników solnych

Świeczniki solne tworzą ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Warto jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]