Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy zabezpieczyć nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Warto jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]