Chcesz zamówić bagażnik bazowy? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]