Kup środki dezynfekujące

Specjalistyczne środki do dezynfekcji pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych z reguły wchodzi poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]