Główną przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Naruszają one zasady naturalnego linkowania ustalone przez koncern Google, bo manipulują pozycją portalu w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych przesyconych wieloma odnośnikami. Występuje również proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, czasem aż o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że jeśli na witrynę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Wyślijmy zapytanie do specjalistycznej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy momentalnie ustalą realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym firmom.