Co trzeba wiedzieć o Kilimandżaro wycieczka?

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Globtroterów wabią w głównej mierze zanikające już lodowce, sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także malownicze widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto także zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]