Skitury - tu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Gros osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam na ogół tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym relaksem w górskim domku z drewna i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, lecz dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów oraz nart.

Chcesz upewnić się, że dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bez wątpienia bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]