Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o nowych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania porwały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, władania czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są nieodzowne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych wypadków. Kurs obejmuje też reguły odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż pięć- osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]