Wyprawy - na tej stronie znajdziesz pełną ofertę.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]