Piękne miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

By zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również motele, hotele i kempingi położone w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Prócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, urok parków narodowych i krajobrazowych czy atrakcje narciarskie.

Spis konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego