Aktualna oferta wycieczek dla aktywnych znajduje się pod tym linkiem.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy urlop starają się zaplanować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego wcześniej nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – kapitalna okazja, żeby nabyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wycieczki to pieczołowicie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać różne rejony naszego kraju oraz świata z całkowicie nowej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest naładowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to również doskonała okazja, by nabyć przydatne kwalifikacje, bowiem w wielu przypadkach łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania zasad przetrwania na określonym terenie. W czasie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba również napomknąć, iż taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie też w czasie wyprawy do Namibii albo do Nepalu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]