Wejdź tu, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta trekkingów.

Górskie wypady mają wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w ciągu długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, dużą popularnością szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]