Trekkingi - w tym miejscu poznasz najkorzystniejszą ofertę

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z odpowiednią podeszwą i kijki gwarantujące przyczepność na stromych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie też obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, iż potrzebne stają się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią stabilizację nawet na ośnieżonych trasach – a na wielu górach spotkać je można także podczas upałów. Na stromych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka przejść szlak.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]