Fajne miejsca w Małopolsce. Dowiedz się więcej na visitmalopolska.pl.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o godnych zobaczenia zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej oraz muzea i zabytki położone w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi czar regionalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niezwykle pomocny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego