Nie zwlekaj! Sprawdź najkorzystniejszą ofertę! Wyprawy w góry w najlepszej cenie.

Coraz więcej osób spędza swój czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Afryki, Azji czy Meksyku. Z pewnością dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą oraz dobrej jakości wyposażeniem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]