Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki w Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]