Jeśli chcesz kupić ściągi szalunkowe, koniecznie odwiedź ten adres

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]