Jeśli chcesz zamówić baseny, koniecznie sprawdź www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]