Jeśli potrzebujesz dźwigara, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z betonu oraz przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także potrzebne przy formowaniu sklepień – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się kilka chwil po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego główną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na spore naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, sosna czy olcha. Nadzwyczaj istotne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – lepiej posiadać własne czy wydzierżawić?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei firmy, które od czasu do czasu akceptują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]