Kup domy z drewna Kraków na domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]