Więcej o oknach skrzynkowych.
Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w starych gmachach, starych chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, iż obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?
Budowa okien skrzynkowych
Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na czworo elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i dawniej służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład chatach z czerwonej cegły.
Okna skrzynkowe – drewno
Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są wszak znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, powietrza i ekstremalnych temperatur.
Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]