Pokrycia dachowe z blachy powtórnie wypierają z rynku zakładane przez dziesięciolecia standardowe dachówki betonowe i ceramiczne. Wiele atutów tego rodzaju pokryć dachowych przyczyniło się do tego, iż są one dobrym rozwiązaniem nie tylko dla końcowego odbiorcy, lecz też dla inwestorów.

Łatwa instalacja i łatwość dopasowania do dowolnej konstrukcji dachu – blachodachówki

Blachodachówki królują na rynku produktów budowlanych z wielu powodów. Przede wszystkim są zauważalnie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co przekłada się na mniejsze obciążenie struktury więźby dachoweji jednocześnie ułatwia transport i rozładunek tych modułów. Kształt profilu pokryć dachowych z blachy sprawia, iż ich założenie jest nie tylko łatwe, ale i mniej czasochłonne w porównaniu do założenia dachówek ceramicznych, które są niewielkie, przez co ich perfekcyjne rozstawienie zajmuje zwykle dużo więcej godzin. Następną ważnym atutem pokryć dachowych z blachy jest łatwość dopasowania ich do praktycznie rzecz biorąc dowolnej, nawet bardzo skomplikowanej, konstrukcji dachu, bo blachodachówkę można bez trudu przyciąć na wymiar. Pokrycia dachowe z blachy rewelacyjnie się prezentują zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i perfekcyjnie komponuje się ze starszymi budynkami, głównie dlatego, że bardzo przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Pokrycia dachowe z blachy cechują się również lepszą szczelnością. Oprócz tego łatwo je czyścić. Na dobrą sprawę wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i spłukanie wodą, z kolei w przypadku mocnych zabrudzeń przyda się środek do mycia pokryć powlekanych.

Gdzie kupić nowoczesne blachodachówki dobrej klasy?

Aby nabyć blachodachówki wysokiej klasy nie musisz szukać daleko. Na rodzimym rynku od 3 dziesięcioleci działa firma REGAMET, w ofercie której znajduje się obszerny wybór blachodachówek, blach trapezowych oraz paneli dachowych. Produkty te można dostać w stacjonarnych sklepach producenta, rozsianych na terenie czterech województw południowo-wschodniej Polski: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. REGAMET w szczególności pochwalić się pokrycia dachowe z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), charakteryzujące się ogromną odpornością na rdzewienie, uszkodzenia mechaniczne, jak również powstawanie rys. Regamet stawia na kompleksową obsługę klienta, stąd nie licząc swoich produktów dostarcza również akcesoria dachowe (m.in. włazy dachowe czy systemy rynnowe), a także dachówki betonowe i ceramiczne innych renomowanych marek.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08