Dalsze informacje o szalunkach Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań, a także sklejki.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]