Kup szalunki Peri

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, aby stosownie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się też w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na bramy, okna oraz drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki z metalu, drewna bądź sklejki

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ albo drewnianych desek, która po zdemontowaniu może zostać użytkowana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone z drewna, metalu lub sklejki, jak również zestawiać 2 lub 3 materiały. Na ogół jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają belki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy często zajmujące się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów koniecznych do wykonania szalunku byłby zupełnie nierentowny . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]