Jeżeli szukasz fachowego doradztwa architekta Kraków, skieruj się na joannaklusak.com

Budowa domu to na pewno najważniejsza rzecz dla każdego z nas. Powinniśmy zatem starannie to obmyślić i pamiętać o poradach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze wysiłki, wywrze z pewnością projekt domu. Mamy szansę wprawdzie nabyć gotowy dokument, lecz chcąc zyskać pewność, że dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na to, iż większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, warto powiedzieć o tym parę zdań.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt zaspokoi nasze oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po budowanym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto również zapoznać się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, ponieważ w razie problemów możemy liczyć na jego poradę.

Co jest obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie brany pod rozwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim technologie, na których będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny podczas zatwierdzenia inwestycji. Zawartość tych dokumentów określają odpowiednie przepisy.

Siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]