Z pewnością niezwykle istotnym sprawą na ścieżce życia każdego z nas jest ślub. Wszystko musi być w tym dniu idealnie przygotowane – nic nie może zawieść. Dzień ślubu musi być zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Istotny akcent jego oprawy stanowi samochód, którym oblubieńcy udadzą się do ślubu – jest ono symbolem luksusu.

Auto do ślubu – droga na ceremonię dawniej i dziś

Obecnie tradycją jest, aby narzeczeni przebyli drogę na ceremonię autem. Dawniej był to wóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Jednak wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej rumaki zostały wyparte przez konie mechaniczne. Auto do ślubu jest szczegółem, który powinien być zauważony przez zaproszonych członków rodziny i znajomych. Ale prócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest też praktycznym sposobem dotarcia do celu. Tym bardziej teraz, gdy nie poruszamy się już tylko w ramach małego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ślubem kilka lub kilkanaście kilometrów – przecież obecnie droga z urzędu do restauracji przebiega zwykle przez studio fotograficzne.

Jaki model samochodu do ślubu wybrać? Może Mercedes?

Na wybór wymarzonego samochodu mogą mieć wpływ moda oraz indywidualne gusta. Zazwyczaj ogół wstępujących w związek małżeński preferuje samochody z najnowszej oferty uznanych marek, takich jak Mercedes. W palecie usług przewozowych dedykowanych młodej parze odnajdziemy zarówno auta z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak i te retro. Młode pary najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, eleganckiej czerni. Całość powinna stanowić idealną harmonię, dlatego ekskluzywne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest również gwarancją udanej ceremonii. Zatem mile widziany jest profesjonalista, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.