Wykonanie witryny www może okazać się przyczyną sporych trudności. Właśnie z tego powodu wielu klientów postanawia zlecić je profesjonaliście. Znalezienie właściwego programisty gwarantuje wprawdzie to, że strona będzie nowoczesna oraz wygodna, ale dla klientów z ograniczonym funduszem będzie za dużym wydatkiem. W podobnych sytuacjach szczęśliwie mamy szansę skorzystać z kreatora stron internetowych – programu, dzięki któremu szybko stworzymy dobrą witrynę dopasowaną do oczekiwań dzisiejszych internautów.

Jak znaleźć kreator stron www?

Obecnie znajdziemy dwa rodzaje kreatorów stron internetowych – w postaci aplikacji do ściągnięcia oraz tych uruchamianych online. Te pierwsze funkcjonują od lat i pozwalają na stworzenie dokumentów HTML, które następnie należy samemu opublikować w sieci. Kreatory stron online natomiast działaniem przywodzą na myśl programy wspomniane wyżej, ale nie musimy ściągać ich na komputer, gdyż wszystkie czynności wykonuje się na nich online. Jakie kreatory będą zatem najlepszym wyjściem?

Przeglądarkowy kreator stron www

Warto używać przede wszystkim tych drugich – są bowiem dużo łatwiejsze w eksploatacji, a poza tym mają mnóstwo dodatkowych funkcji. Powinniśmy wspomnieć także o tym, że korzystając z podobnych narzędzi dostajemy możliwość wykorzystania bezpłatnego miejsca na serwerze, co czyni stworzoną tak stronę całkowicie darmową. Kreator stron internetowych dostępny online udostępnia zazwyczaj też obszerne zbiory grafik, które spowodują, że nasza strona stanie się bardziej atrakcyjna.