Kierowanie swoją firmą to skomplikowane zadanie wymagające uwzględnienia szeregu czynników. Przeoczenie nawet jednego z nich mogłoby zakończyć się ogromnymi problemami. Wśród tych naprawdę ważnych znajduje się prowadzenie księgowości, więc mnóstwo przedsiębiorstw decyduje się na stworzenie własnego działu księgowego. Jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie w naszym kraju dysponują naprawdę szerokim wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową oraz kadrową. Są w stanie występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed GUS, US oraz ZUS. Sporządzają przeróżne raporty finansowe i oferują porady księgowe. W ich ofertę wchodzi również zakładanie spółek i ich likwidacja. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład przez przygotowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie oddziału księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele rozsądniej jest postawić na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo polecane w przypadku niedużych fundacji, firm oraz stowarzyszeń, gdyż jest to naprawdę bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na zewnętrzną firmą. Aktualnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]