Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać gorących potraw, papierosów i alkoholu. Istotne będzie także stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – jak znaleźć specjalistę

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu tak istotne jest to, by wybrać właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.