W salonach kosmetycznych lub gabinetach lekarskich, fabrykach przetwarzających żywność i w kuchniach nadzwyczaj ważne jest utrzymanie absolutnej higieny. To wymusza nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur oraz korzystania z preparatów odkażających, ale także odpowiedniego wyposażenia. Meble i narzędzia użytkowane w takich punktach nie mogą pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość szybkie i gruntowne czyszczenie oraz dezynfekowanie. tym samym wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest czystość, idealnie zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Jakiego typu meble ze stali nierdzewnej użytkuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są nader często wykorzystywane w restauracjach, przetwórstwie spożywczym oraz piekarnictwie. W kuchniach bufetów bądź lokali gastronomicznych stosuje się m.in. stoły, blaty i regały do magazynowania żywności. Ponadto należy wspomnieć o okapach i zmywakach, jak również różnego rodzaju stojakach używanych do wyrastania wypieków. Optymalne wykorzystanie pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich użyciem urządzić wygodną kuchnię nawet na stosunkowo małej przestrzeni.

Medycyna też używa mebli ze stali nierdzewnej

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia również wymogi gabinetów medycznych i salonów kosmetycznych. Tu specjalne znaczenie mają regały i stoły pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane w stosunku do wyposażenia stosowanego w gabinetach medycznych – umożliwiają utrzymanie higieniczny, są estetyczne i mocne.