Jeśli potrzebujesz zlecić utylizację mebli Kraków, zajrzyj tutaj

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. Na ogół chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały powierzchni domu. Rzecz jednakże w tym, że po pewnym czasie również te schowki robią się tak zapchane, iż codzienne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, aby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane meble, fragmenty stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta albo przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, o ile będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub zostać spalone. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich wedle materiału, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wykonane, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji kolejnych szaf, łóżek albo półek.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]