Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, niezawodny, szybki i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, VPS, współdzielony, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting internetowy?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie wypada skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się słabą jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.