Jeśli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko, zajrzyj na www.testybielsko.pl

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma zbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się jedynie poznawaniem relacji swoich pacjentów z otoczeniem. Jak się jednak okazuje, wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy określaniu predyspozycji do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są m.in w stosunku do osób zamierzających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe praktycznie w niczym nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawę stanowią testy temperamentu, inteligencji, osobowościowe. Ich znaczącym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić na przykład zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Z pomocą testów aparaturowych jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co zadzieje się podczas pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak wirometr, stereometr oraz aparat krzyżowy. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują również wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Podawanie nieprawdziwych informacji niczemu nie służy.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Upoważnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni tak wiedzę, jak i umiejętności do prowadzenia tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba tylko pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o konieczności ich używania zadecydował okulista.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]