Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu szczególnie o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.