Nie każde choroby zębów możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie uszkodzeń kości, potrzeby wykonania implantów czy koron, znacznych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli lub nowotworów. Jakie metody bywają jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie lub wśród bliskich.