Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości dotyczące mikropigmentacji medycznej blizn.
Wielu ludziom przeszkadzają albo wprowadzają w kompleksy zbliznowacenia powstałe na skórze w rezultacie rozmaitych czynników. O ile ukrycie blizn na częściach ciała bez włosów jest trudne, o tyle na głowie oraz brodzie pomóc w tym może mikropigmentacja.
Mikropigmentacja ukryje blizny po oparzeniach i po nieprawidłowo wykonanych przeszczepach włosów
Skóra wyróżnia się znacznymi zdolnościami regeneracji i często potrafi odbudować się nawet po poważnym uszkodzeniu. Lecz jej odbudowa sporadycznie jest całkowita. Po przecięciu skóry w miejscu rany powstaje zbliznowacenie, które nierzadko nie zanika do końca życia. Im głębszy uraz, tym wiesza szansa, iż miejsce to zawsze już będzie wyraźnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Blizny powstają na skutek różnorodnych chorób, oparzeń bądź urazów mechanicznych, a czasami nawet są konsekwencją braku podjęcia albo niewłaściwego leczenia skaleczonych fragmentów skóry. Zbliznowacenia mogą manifestować się silnym zwłóknieniem odczuwalnym w dotyku, ale bywają także jedynie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w rezultacie obrażeń dojdzie do zniszczenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry nie będą wyrastać później nowe włosy, co w przypadku szram w linii szczęki bądź na głowie może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym tle. W takich sytuacjach można jednak poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. W ten sposób możliwe jest zamaskowanie blizn w obrębie zarostu, na głowie oraz na brwiach, które powstały w wyniku urazów mechanicznych, oparzeń, a także po nieudolnie wykonanych przeszczepach włosów metodami FUE lub STRIP.
Mikropigmentacja medyczna blizn – ile trwa na ogół zabieg?
Zabieg mikropigmentacji można wykonać wyłącznie na zagojonej bliźnie. Na ogół do zakamuflowania blizny starczy pojedynczy zabieg, jednak poniektóre blizny wymagają dwóch-trzech wizyt u linergisty (tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Wypada zaznaczyć, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, lecz przez umieszczenie barwnika w górnych warstwach skóry sprawia, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie całkowicie niedostrzegalna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista za każdym razem perfekcyjnie dobiera odcień barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddającego się zabiegowi. Zależnie od powierzchni objętej zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny trwa od jednej do nawet pięciu godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie znika, więc żeby odświeżyć początkowy wygląd potrzebne są systematyczne zabiegi w kilkuletnich interwałach.
Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]