Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, duży hałas i brak szczelności. Co istotne, tego typu awarie czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy jedynie przenieść urządzenie. Jeśli natomiast źródło usterki jest gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile za to zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym pomysłem, a kiedy lepiej kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich powodem jest nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie powinniśmy wszak chować produktów ciepłych, zaś korzystając z niej powinniśmy wiedzieć o tym, by zamknąć wnętrze. Jeżeli idzie o urządzenia dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Za niska wydajność silnika rzutuje również na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku stwierdzenia usterki nie należy serwisować lodówki samemu. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, otrzymując tak gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – wydatki

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależą od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż są to urządzenia przemysłowe, koszty serwisu mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy popularnych awarii jest zdecydowanie niższy niż nabycie nowego urządzenia.