Zdobądź więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często powodem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też nadmienić o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]