Zobacz wydruk 3D cena na https://cadxpert.pl/aktualnosci/ile-kosztuje-wydruk-3d-odkrywamy-co-wplywa-na-cene-druku-3d/

Dostępność zamówienia wydruku 3D każdego projektu, makiety bądź podzespołów z tworzyw sztucznych w znacznym stopniu redukuje nakłady finansowe ponoszone przez wiele firm. O ile zamysłem przedsiębiorstwa jest przemysłowa produkcja, na ogół decyduje się ono na nabycie własnych profesjonalnych drukarek 3D i przyjęcie do pracy obsługujących je fachowców. Jeśli jednakże potrzeba przygotowania modelu 3D jest epizodyczna bądź w grę wchodzi produkcja elementów o niskim nakładzie, rozsądniejszym rozwiązaniem jest zlecenie wydruku firmie zewnętrznej. W takich przypadkach przy opracowaniu planu projektu pojawia się najczęściej pytanie: jak obliczyć cenę druku 3D?

Końcowy koszt druku 3D – co ma na nią wpływ?

Na finalną cenę wydruku 3D oddziałuje wiele elementów. Firma zlecająca wydruk 3D nie zawsze posiada przygotowany do druku plik stosownym formacie (czyli STEP lub STL), dzięki któremu można wstępnie określić koszt realizacji zamówienia. Nieraz zlecający przygotowuje zaledwie rysunek projektowy lub fizyczny model. To sprawia, że cena druku 3D staje się adekwatnie wyższa w związku z koniecznością przeniesienia szkicu technicznego do pliku CAD, ewentualnie przygotowania cyfrowego wzoru z fizycznego przedmiotu z wykorzystaniem skanera 3D. Dodatkowe czynniki mocno wpływające na finalną cenę wydruku to, oczywiście, dobór samej technologii druku oraz materiałów, z których wykonany będzie produkt. Jednakowo istotne jest także to, jakie będzie zużycie tworzywa (zależy to przeważnie od wielkości obiektu i tego, czy wydruk będzie miał częściowe czy całkowite wypełnienie) oraz czy wydrukowany przedmiot będzie potrzebował dodatkowej obróbki (m.in. wygładzenia czy gwintowania).

Chcesz oszacować koszt wydruku 3D? Prześlij plik do zleceniobiorcy

Nie da się celnie obliczyć kosztu druku 3D bez uprzednich konsultacji z wykonawcą, u którego któremu zamierzamy złożyć zamówienie. W tym celu rekomenduje się przekazać jej plik do ewaluacji albo, jeżeli nim nie dysponujemy, wypełnić formularz i w detalach zaprezentować specyfikę zlecenia. Szacunek ceny druku 3D przygotowywany przez firmę CADXPERT jest bezpłatny. Eksperci CADXPERT służą także poradą odnośnie wyboru tworzywa oraz najlepszej technologii druku.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]