Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie usuwanie malware ze strony internetowej? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i stron działających z jego użyciem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony malware, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Nie możesz zalogować się na stronę? Obrazy zostały zmienione nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może ze strony wysyłany jest spam? To jedynie parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowa reakcja w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić specom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – pełny przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują gruntowny przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo kolejnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do spisu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich skutków infekcji nie daje pewności, iż taki kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż istotne jest regularne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]