Na wpmagus.pl uzyskasz więcej szczegółów o WP security

WordPress, stworzony głównie jako platforma blogowa, szybko stał się jednym z powszechnie używanych CMS-ów. Dzięki temu, iż jest szybki i łatwo można przyswoić sobie podstawy posługiwania się nim, korzysta się z niego aktualnie do projektowania sklepów internetowych oraz skomplikowanych stron. Jednak ten system zarządzania treścią bywa powodem nieprzyjemnych sytuacji, toteż istotną i konieczną usługą staje się opieka techniczna nad stroną www.

Opieka techniczna WordPress – pamiętaj o okresowej instalacji nowych edycji CMS-a

Podstawą bezpieczeństwa strony www jest z pewnością aktualizowanie jej do aktualnej edycji systemu zarządzania treścią. Nieraz jednak podmioty po zaprojektowaniu strony zaniedbują cykliczną instalację najnowszych edycji CMS-a czy aktualizacji wykorzystywanych dodatków, przez co wystawiają witrynę na ataki cyberprzestępców lub zawirusowanie. Co więcej, mimo że WordPress jest niezwykle łatwym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z niechcianymi trudnościami z należytym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Wobec tego wymagane jest, aby czynność tę przeprowadzała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeśli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału IT, powinno się powierzyć opiekę nad stroną internetową zewnętrznemu profesjonaliście.

Do kogo kierowana jest pomoc w zakresie aktualizacji WordPressa?

Oferta aktualizacji WordPressa to usługa adresowana przede wszystkim do użytkowników biznesowych, tak niewielkich jak i dużych podmiotów, którzy troszczą się o skuteczne oraz nieprzerwane działanie ich strony firmowej, a także zabezpieczenie jej zasobów i baz danych. Oferta ta potrzebna jest również freelancerom oraz blogerom posiadającym prywatne strony internetowe. W elementarnym dostępnym pakiecie znajduje się wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, wykonanie aktualizacji WordPressa oraz eliminacja skutków zawirusowania. W bardziej rozbudowanych pakietach oferowane są również wszelkiego typu monitoringi (między innymi logowań użytkowników, zmian zawartości oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]