Dalsze informacje o badaniach wysokościowych Bielsko Biała na http://www.badaniabielsko.pl.

Większość czytelników pracę na wysokości utożsamia zwłaszcza z myciem okien w wysokościowcach oraz opieką nad kominami. Według uchwalonych w Polsce przepisów są to zaś wszelkie zadania wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W sytuacji, kiedy prace odbywają się minimum trzy metry nad ziemią, konieczne jest zaś przejście specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W których przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby powodują, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w której przychodni?

Badania wysokościowe można wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile rzecz jasna wyniki będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie umożliwiające pracę na wysokościach. Bywa jednak, że na wykonanie badań lekarskich nie mamy wiele czasu – wówczas słusznie zrobimy udając się sami do neurologa, laryngologa i okulisty celem przeprowadzenia badań, a następnie składając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej zgłosić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie zbadane?

Badania wysokościowe muszą wykryć schorzenia, które powodują, iż praca na wysokościach jest ryzykowna. Do najważniejszych tego rodzaju chorób należą w szczególności padaczka oraz zaburzenia równowagi, wady wzroku (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (mimo że możemy to wyeliminować wykorzystując szkła kontaktowe), a także zez. Lekarz powinien poza tym odmówić podpisania zaświadczenia, jeśli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 3 lata, zaś osoby po pięćdziesiątce – co roku.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]