Belgia od lat zajmuje wysokie miejsca na listach państw najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Wyruszają oni tam zarówno w celu znalezienia zatrudnienia, jak i czysto turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Bruksela, Gandawa oraz Antwerpia kuszą do ich zwiedzenia i dla wielu z nas stają się destynacją urlopowych wycieczek. Polskie i belgijskie miasta są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Podróżni mogą wybierać wśród wielu środków transportu. Który z nich jest najlepszy – samoloty, autokary czy busy do Belgii?

Czym dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których priorytetem jest jak bardzo krótki czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Bezpośrednie połączenia do Brukseli mają w swojej ofercie dwa polskie porty – Okęcie oraz Modlin. Wybierając jednak to rozwiązanie, musimy niestety przygotować się na wydatek sięgające nawet 1 tys. złotych, jak również na konieczność załatwienia transferu ze stolicy Belgii do miejsca docelowego. Nieco więcej kierunków podróży obsługują przewoźnicy autokarowi, jednakże i w ich przypadku nie możemy zakładać, iż zawsze dowiozą nas bezpośrednio do mniejszych miasteczek.

Komfortowe busy do Belgii

Jak ustrzec się tych problemów? Planując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Firmy transportowe oferują przejazdy z opcją door-to-door. Oznacza to, że kierowca odbierze podróżnego z dowolnego miejsca znajdującego się na trasie busa (lub jej okolicy), a już w Belgii zawiezie go wprost pod wskazaną lokalizację (na przykład do motelu). Busy obsługujące europejskie trasy są zwykle bogato wyposażone, zapewniając pasażerom absolutną wygodę. Mają oni swojej dyspozycji mają między innymi bezprzewodowy internet, klimatyzację i komfortowe siedzenia.