Ceremonia ślubna i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym bliscy młodej pary oraz ich goście będę wspominać w rozmowach przez kilka miesięcy, a często nawet lat. Jeżeli narzeczeni zechcą wyprawić przyjęcie dla znacznej ilości osób, pierwszym wyzwaniem, z jakim będą musieli się zmierzyć, jest wybranie najlepszego lokalu na wesele, w którym goście spędzą ten specjalny dzień w najlepszych warunkach.

Miejsce na wesele – liczy się jego pojemność oraz odległość od kościoła

Szukając miejsca na wesele nowożeńcy musi rozważyć parę ważnych okoliczności. Na wstępie musi znać liczbę zaproszonych krewnych i znajomych, by być pewnym, iż w wybranym domu weselnym bez przeszkód znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć własne miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest też, aby mieli gdzie tańczyć. Oprócz tego narzeczeni powinni sprawdzić jak daleko od kościoła znajduje się dom weselny i czy dojazd do niego nie będzie uciążliwy. Jeżeli na ślub zaproszeni są krewni i przyjaciele z dalekich krańców Polski, powinno się szukać sali weselnej, w okolicy której znajduje się rozbudowana sieć hoteli. Ostatnią kwestią jest sama organizacja wesela, a więc ułożenie menu, znalezienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej i przystrojenie sali . Te obowiązki mogą przekroczyć możliwości pary młodej, stąd warto szukać takich domów weselnych, które świadczą asystę w obszarze całościowej organizacji wesela.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – sale weselne na ponad setkę gości

Młode pary z małopolski, przede wszystkim z Krakowa i okolicznych miejscowości, mogą wyprawić przyjęcie ślubne w wyjątkowo malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach wesela urządza się od dziesięcioleci, a każde z nich ma olśniewającą oprawę. Pałac dysponuje czterema pomieszczeniami zdolnymi pomieścić ponad setkę osób. Imprezę można wyprawić również w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas brać udział w nim zdoła bez trudu 350 zaproszonych. Zaletą tego domu weselnego jest to, że zlokalizowany jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma bardzo bogatą bazę hotelową. Podróż gości po ceremonii do Pałacu nie będzie więc trwać dłużej aniżeli w przybliżeniu pół godziny.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]