Więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – aby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto do tego wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]