Zleć drukowanie 3D.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany przy pomocy technologii FDM, DMLS, PolyJet, i SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, wygładzonej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Druk 3D metodą FDM – wielobarwne filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, jak również opcja użycia materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]