Prestiż różnych wyróżnień oraz plebiscytów zależy od wielu czynników. Jednym z decydujących jest np. to, jaką dostaje wyróżniona nimi osoba. Wspaniałym tego przykładem są statuetki przekazywane zwycięzcom rozmaitych nagród z dziedziny kultury. Wszyscy doskonale znają wygląd Emmy bądź Złotego Lwa. Tak samo doceniane są wyróżnienia dla sportowców – na przykład medale olimpijskie lub Kryształowa Kula. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszystkich imprez sportowych i kulturalnych pragnący, żeby te szybko zbudowały swoją reputację i zarazem aktywnie się rozwijały. Zwłaszcza, iż zamówienie oryginalnych statuetek okolicznościowych jest w dzisiejszych czasach naprawdę łatwe.

Statuetki okolicznościowe – wyróżnienia przyznawane uzdolnionym postaciom od stuleci

Statuetki jako forma nagrody wręczanej utalentowanym postaciom zwyciężającym w najrozmaitszych zawodach zręcznościowych czy też konkursach muzycznych pojawiły się już w Starożytności. Szerokim uznaniem cieszyły się oczywiście w antycznej Grecji, a następnie w uformowanym na jej spuściźnie Imperium Rzymskim. W następnych stuleciach ich ranga zauważalnie wygasła, aby odrodzić się w XIX stuleciu. Dziś statuetki, puchary i medale tworzą nadzwyczaj ważną element kultury niemal każdego społeczeństwa, a niemało z nich ma znaczenie międzynarodowe – tu jako przykład należy wspomnieć m.in. Medale Noblowskie przyznawane corocznie najlepszym pisarzom, działaczom na rzecz pokoju oraz badaczom, jak również Oscary za osiągnięcia w obszarze kina.

Statuetki metalowe – w jaki sposób kupić?

Wykonanie przeróżnego typu statuetek okolicznościowych można przeważnie zlecić rzeźbiarzom albo – jeśli interesują nas zwłaszcza statuetki metalowe oraz dysponujemy już gotowym modelem – u fachowców zajmujących się metalurgią. Typów statuetek pamiątkowych jest dużo, jednakże największym zainteresowaniem cieszą się statuetki z brązu. Oczywiście nie bez przyczyny – ich produkcja jest stosunkowo tania, a równocześnie wyglądają one doskonale, co w znacznym stopniu podnosi status różnego typu konkursów oraz zawodów sportowych.