Potrzebujesz szczegółowych informacji o tatuażu włosów? Dobrze trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Utrata włosów wywoływane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na przeróżnych obszarach ciała. Lecz kiedy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które ciągle jest widoczne i które ciężko skryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to przyczynić się do obniżenia samooceny i negatywnie wpłynąć na samopoczucie.

Efektem jakich zachowań jest wypadanie włosów?

Włosy wypadają nam systematycznie. Dziennie tracimy ich przeciętnie około sto sztuk i jest to liczba, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Dużo czynników może jednakże znacznie nasilić proces wypadania włosów. Łysieniemoże mieć podłoże medyczne, jak np. łysienie plackowate czy androgenowe, jednakże jednakowo istotnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne działania. Wypadanie włosów bywa efektem niewłaściwego odżywiania się, nieprawidłowo lub zbyt często wykonywanego rozjaśniania lub farbowania włosów, jak również niepoprawna ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych powodów. Stres wywołuje psychogenne wypadanie włosów, a w poniektórych przypadkach doprowadza wręcz do tego, że osoba mimowolnie sama wyrywa włoski z podbródka czy głowy i w konsekwencji trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy tuszuje następstwa łysienia

Przeszczep umożliwia leczenie przerzedzonych włosów oraz ich odbudowę po kompletnym wyłysieniu. Zabieg ten jednakże wiąże się ze sporymi kosztami i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ale istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zdobywa coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na tuszowaniu skutków łysienia poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry pigmentu, który stwarza pozór posiadania nieznacznie odrośniętych włosów. Tym sposobem na całkowicie łysej skórze osiąga się efekt krótkiej fryzury, a przy przerzedzonych włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest praktycznie niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia tylko po dotknięciu skóry. Trzeba zaakcentować, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast pigment z uwagi na naturalny proces regeneracji skóry sukcesywnie zanika i przeważnie po roku niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]